Складні рішення

Два складних рішення які ми мали прийняти. Перше про те, що учасники руху “Бізнес за майбутнє” вимагають розгляду парламентом проекту закону про Податок на виведений капітал ще цього року, разом з бюджетом 2017. Це рішення було обговорене та прийняте 22 листопада. Текст вимоги оновлено на сайті.

Друге рішення, яке ще обговорюється, — через кого саме подавати законопроект у парламент. План “А” — через Міністерство фінансів, яке а) має право законодавчої ініціативи, б) згідно з рішенням Національної ради реформ відповідає за податкову реформу.

Особисто в мене не було відчуття того, що Міністерство фінансів піде на цей крок. Проект закону про Податок на виведений капітал потрапив до цього відомства ще на весні. Було достатньо зустрічей аби з’ясувати всі неузгоджені позиції. Була “офіційна відповідь” у вигляді власного законопроекту Мінфіну в який ПнВК не потрапив. І в його останній версії пункт про необхідність розробки(?) законопроекту про ПнВК з’явився не з доброї волі Міністерства фінансів, а як рішення Національної ради реформ… При тому що Міністерство фінансів вже “не проти”, але воно так і не стало драйвером цієї зміни.

Та для остаточної відмови від варіанту подання через міністерство особисто мені не вистачало “останнього цвяху”. Ним став виступ Олександра Бричко, виконавчого директора Асоціації українських виробників лакофарбової продукції, на громадській раді при Мінфіні. На мою спробу звернутись до чиновників з пропозицією подати законопроект він обсмикнув — “в цивілізованих країнах органи виконавчої влади не мають права законодавчої ініціативи”. Завдяки Андрію Стесіну маю тепер і обґрунтування цієї позиції.

Отже подавати проект закону про ПнВК через Мінфін не вийшло тактично, та не вірно стратегічно. Переходимо до плану “Б” і починаємо пошук депутатів які погодяться стати співавторами законопроекту про Податок на виведений капітал.

Мабуть це не останні “складні рішення” щодо податкової реформи. І одне з тих питань, які муляють, — що далі? ПнВК це поштовх (який до речі ще не став реальністю) для бізнесу та економіки. Та його енергія згасне, якщо її не підсилювати наступними змінами. Якими вони мають бути? Що найбільш стримує підприємницьку активність? На які кроки бізнес готовий виділити ресурси? Щодо яких змін існує консенсус у суспільстві? Запрошую до пошуку відповіді на ці питання.

Originally published at tumblr.kurganskyi.in.ua.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store