Клуб підприємців: перший досвід

Спробували організувати клуб підприємців у Києві. Перша зустріч відбулася на початку лютого. Збиралися раз на тиждень, у відкритих зустрічах примали участь до двох десятків людей.

Зараз ця ініціатива трохи згасла. Сподіваюсь лише для того, аби знову запалати. Узагальнюючи отриманий досвід спробую сформулювати те, яким бачу оновлений клуб.

Учасники. Ми знайшли один одного через особисті знайомства. Були люди які приходили на цікаву тему через оголошення у Фейсбуці — та такі випадки були поодинокими.

Кількісно. Почати можна і вдвох. Аби створити кістяк потрібно до сімох. Наразі нас більше, проте хто з учасників готовий продовжувати? Кожна зустріч — з чистого аркушу.

Якісно. Не всі хто долучився до ініціативи є підприємцями. Це створює певні проблеми в комунікації — власна справа певним чином змінює не тільки світогляд, а й манеру поведінки (звичка керувати). З іншого боку багато хто з нас, якщо не більшість, мали особистий конфлікт з системою. Отже в нас є особиста мотивація її змінити. Здається у нашому випадку світогляд має більшу вагу ніж розмір бізнесу.

Теми і формати. Ми дійшли такої згоди:

  • зустрічаємось раз на тиждень, у вівторок ввечері
  • раз на два тижні робимо відкриту зустріч з певною темою, запрошеними спікерами та публічним оголошенням у Фейсбук
  • раз на два тижні робимо неформальну закриту зустріч учасників клубу — ”попити пива”

Щодо тем минулих. Були зустрічі по податковій реформі, з медіа, щодо юридичного захисту бізнесу. Остання тема пройшла за найбільшої кількості учасників.

Приміщення. Серед учасників є власники пабу. Природньо перші зустрічі відбувались саме там. Приміщення виявилось трохи галасливим. Перебрались в інший паб з окремою кімнатою. Та і там останніх два рази були сусіди.

Комунікації. Внутрішні комунікації — група у Вайбері. Зовнішні комунікації — події у Фейсбук. До речі через події у Фейсбук зручно розширювати коло запрошених.

Зробили сторінку у Фейсбук. Мені здається передчасно — її нема чим наповнювати. Спробували вести трансляцію. Це не складно зробити з мобільного телефону і, можливо, буде мати якийсь ефект.

Цілі. За підсумками однієї з внутрішніх дискусій вийшли на такі загальні напрямки: самозахист бізнесу та зміна системи. Ще лунала ідея саморегуляції бізнесу у місті. Поки що не зрозуміло як від обговорення проблем перейти до дій.

До речі, зустрічались з іншими ініціативами підприємців. Висновок. Люди гуртуються аби а) отримати задоволення від проведення часу, б) отримати особисту користь та/або відчуття причетності, в) досягати зовнішніх результататів. Останнє часто називають “стати впливовими”, проте впливовість можно оцінинти тільки через досягнення результату. І хто сказав що вплив це єдиний інструмент змін? Висновок який зробив для себе: навіть якщо піднімати планку до рівня “в”, для сталого розвитку спільноти треба також приділяти увагу мотиваціям “а” та “б”.

Що далі? “Криза” у клубі змушує переглянути всі ці питання. Очікувана кількість учасників на наступному етапі — від 7 до 30 людей. За такої кількості ще можливо вести спільну дискусію.

Найбільш складним буде знайти тих, хто “світоглядно наш”. Система “за запрошенням з кола особистих знайомих” працює. Та чи не вичерпала вона себе? Чи прийшов час перейти до системи “відкритого доступу”: прийшов на відкриту зустріч, познайомився, отримав особисту рекомендацію, став членом клубу?

І якщо цей час настав, то як забезпечити вибір цікавих тем, яскравих спікерів та якість самої дискусії? Чи можливо дискусії не є “вузьким місцем”? Спільнот для зустрічей достатньо, а підприємці очікують більш прагматичного — результату.

Внутрішні зустрічі проходять в форматі дискусій ”за круглим столом”. На відкриті зустрічі може прийти більше ніж 30 учасників. Колеги зі Львова використовують формат “ділового сніданку”. Є також ідея проводити веб-конференції між міськими клубами. Знайти приміщення яке б відповідало всім форматам не реально. Треба мати декілька варіантів приміщень для різних форматів зустрічей.

У травні Комітет підприємців Львівщини, один з найстарших локальних клубів в Україні, проводить зустріч міських організацій підприємців. Цікаво — хто і як створював клуби? Які сталі організації підприємців ви знаєте?

Originally published at tumblr.kurganskyi.in.ua.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store